میلگرد آلیاژی و آشنایی با آلیاژهای صنعتی فولاد آیرومارت

برای اطلاع از قیمت به روز این محصول ساده ترین راه ارتباط گیری از مرکز فروش این قطعه فولادی است. اما باید بدانید که عوامل زیادی روی این قیمت میلگرد آلیاژی گذاری موثر خواهند بود. از آنجایی که مصرف اصلی میلگرد در ساختمان است، پس رونق یا کسادی بازار مسکن عامل مهمی در تعیین قیمت میلگرد خواهد بود.

از طرف دیگر، فولادهای آلیاژی پر آلیاژ که معمولاً بیشتر از 8 درصد از عناصر آلیاژی را در خود جای داده‌اند، دارای خصوصیات مکانیکی و فیزیکی ویژه‌ای هستند. این نوع فولادها از قابلیت‌هایی مانند مقاومت بسیار بالا در برابر فشار، حرارت و خوردگی برخوردارند. به علت این ویژگی‌ها، در صنایعی نظیر هوافضا، صنعت دریایی، انرژی هسته‌ای و ابزار دقیق به کار می‌روند. در این مقاله، به بررسی انواع میلگردهای آلیاژی و کاربردهای آن‌ها می‌پردازیم. انواع مختلف این میلگردها بر اساس درصد و نوع آلیاژهای مورداستفاده، روش‌های تولید و خصوصیات مکانیکی متفاوتی را ارائه می‌دهند که در نهایت به تنوع کاربردها و انتخاب بهینه‌ترین میلگرد برای هر صنعت و پروژه منجر می‌شود.

از میلگردهای آلیاژی کروم دار استفاده های بسیاری در صنایع مختلف می شود با توجه به خاصیت ضد زنگ بودن این نوه میلگردها فروش بسیار زیادی را به خود تخصیص داده اند. این نوع میله  گردها در پروژه های حساس صنعتی که دوام و استحکام میلگرد و هم چنین مقاومت کششی بالا نیاز است استفاده می گردند. امیدواریم با خواندن این مقاله پاسخ سؤالاتی مثل «میلگرد st52 چیست» را گرفته باشید. این نوع میلگردها و به‌خصوص میلگرد آلیاژی st52، به خاطر آلیاژهایی که در آن‌ها استفاده‌شده در صنایع حساس کاربرد دارند.

در ایران پرکاربردترین فولادهای ابزار گرمکار فولادهای ۱.۲۳۴۴  و ۱.۲۷۱۴ هستند. سختی قرمز در این نوع فولادها بسیار بالا است و نسبت به فولادهای سردکار مقاومتر هستند. که در فرایند عملیات حرارتی دچار آسیب و ترک نشده و در ضمن کاربرد آن فقط محدود به قالب پلاستیک نیست. در ساخت میلگرد تنگستن دار، کربن و میزان زیادی تنگستن استفاده می شود. از این نوع میلگرد برای تولید انواع مته، قلم تراش و تیغه استفاده می کنند. یکی دیگر از عوامل کلیدی قیمت گرد mo40 ، وضعیت کلی اقتصاد جهانی است.

عمده ترین تفاوت این نوع فولادها با نوع غیر آلیاژی در میزان کربن بکار رفته، فرایند ذوب و میزان مقاومت آنها در برابر خوردگی است. نتایج بررسی های مختلف نشان می دهد که به دلیل وجود عناصر ضد خوردگی، محصولات آلیاژی بسیار مقاوم تر از غیر آلیاژی هستند. در ایالات متحده استاندارد (318–14) ATSM ACI بیشترین کاربرد را داراست.

مهمترین نکته در انواع میلگردهای آلیاژی، تاثیر مثبت عناصر آلیاژی بر کاربردها و ویژگی‌های مختلف میلگردها است. از میلگرد‌های آلیاژی با میزان آلیاژ بالا برای کاربردهایی که به استحکام و سختی بیشتری نیاز دارند، استفاده می‌شود. از طرف دیگر، میلگرد‌های کم آلیاژ برای کاربردهایی که به انعطاف‌پذیری و شکل‌پذیری بیشتر نیاز دارند، مناسب هستند. فرآیند تولید میلگردهای آلیاژی با استفاده از روش‌های مختلف و ترکیبات متنوعی از عناصر، توانسته‌است به نوعی سفر ارتقای فناوری و بهبود ویژگی‌های مکانیکی را آغاز کند. این اصطلاح به تولید میلگردهایی اشاره دارد که علاوه بر آهن و کربن، از عناصری چون کروم، نیکل، وانادیوم و دیگر فلزات آلیاژی در ساختار خود بهره می‌برند. دسته‌ای از فولادهای کربنی که در ترکیب شیمیایی آن، ۰٫۴۵ درصد کربن، ۰٫۲۵ درصد سیلیسیم و ۰٫۶۵ درصد منگنز به کار می‌رود.

در فرآیند عملیات حرارتی مارتمپرینگ، کمترین میزان تغییر در ابعاد نیز حاصل شود. یا رویکرد بررسی علل و نیل به حداقل تابیدگی و اعوجاج، از دو نوع فولاد ابزار گرم کار با ضخامت های مختلف استفاده شد. پس از انجام آزمایشات متعدد سیکل مارتمپرینگ پله ای حاصل گردید، تا حداقل میزان تابیدگی و تغییر در شکل هندسی را به همراه داشته است.

  • جهت تماس سریع کارشناسان ما با شما لطفا شماره همراه خود را وارد و ثبت نمایید.
  • در تیربرق کاربران مستقیماً با هم تماس می‌گیرند و هیچ واسطه‌ای در این میان وجود ندارد، پس دقت فرمایید که در خرید و فروشِ شما تیربرق هیچ دخالتی ندارد و کاربران باید خودشان جنبه‌های مختلف امنیتی را در نظر بگیرند.
  • این نوع فولاد شامل مقادیر متغیری از کربن و مقادیر کمی از عناصر آلیاژی مانند منگنز، سیلیسیوم، کروم و نیکل است.
  • میلگرد محصولی فولادی است که مهندسان ناظر ساختمان همواره به دنبال تامین این محصول برای افزایش استحکام بنای خود هستند.

این کیف ها با توجه به سایز و تعداد ابزاری که می توانید در آن ها قرار دارید، تفاوت دارند. به عنوان مثال علامت FAICO-TC برای میلگرد A3 شرکت فایکو است که در بازار موجود است. وزن میلگرد فایکو طبق استاندارد روز دنیا است و با استفاده از جدول اشتال می توان وزن میلگرد را به دست آورد. تیرآهن تیرآهن شرکت فایکو از محصولاتی است که در دو نوع کم آلیاژی و ساده کربنی و بر اساس استانداردهای IPN، IPB و IPE تولید می … از دیگر مزایای استفاده و خرید و فروش عمده توری مش می توان به استحکام عالی، وزن کم و همچنین تهویه هوای مطلوب اشاره کرد. بنابراین از توری مش به منظور ساخت پنل، نگهداری از سقف کاذب، زیرسازی ورزشگاه، تونل سازی و…

میلگرد آلیاژی

اما نسبت به نوع قبلی دارای قیمت فروش میلگرد آلیاژی درجه عالی بالاتری است. میلگردهای آلیاژی با توجه به نوع کاربردهای آن با ترکیب های مختلف ساخته می شود و  یا عملیات مختلف برای سخت کردن یا صیقلی کردن آنها ویا دادن پوشش مانند پوشش کرم روی آنها انجام می شود. میله های چند ضلعی و لوله گوشتدار صنعتی نیز از این دسته محصولات می باشد. در این مطلب، به بررسی مفاهیم اساسی مرتبط با انواع میلگرد آلیاژی پرداخته‌ایم.

این محصول در گذشته کارایی چندانی نداشت چرا که از مقاومت مطلوبی … فولاد نسوز مقاوم به اکسیداسیون در دمای بالا است و به همین دلیل کاربرد این آلیاژ برای ساخت قطعات با دمای کاری بالا است. خاصیت ارتجاعی و سختی بالا در فولاد آلیاژ نیکل قابلیت مفتول شدن را به اثبات می رساند.

این شرکت با داشتن تجربه بیش از ۲۰ سال درزمینهٔ تولید و عرضه محصولات فولادی، توانسته است با استفاده از فنّاوری روز دنیا و استفاده از بهترین مواد اولیه، محصولاتی باکیفیت بالا و قابل‌اعتماد را برای مشتریان خود تولید کند. انواع میلگرد آلیاژی، بسته به نوع عناصر به کار رفته در میلگرد و میزان ترکیب آن ها تولید می شود که هر کدام برای کاربرد خاصی استفاده می شوند. همچنین انجام عملیاتی مانند آبکاری، سخت کاری، نیتراته کردن و … روی فولاد، خواص میلگرد آلیاژی و در نتیجه کاربرد آن را تغییر می دهد. برای تولید میلگرد ها از دو نوع فولاد آلیاژی یا غیر آلیاژی استفاده می‌شود. MO40 از دسته فولادهای کم کربن بوده و قیمت و انعطاف پذیری بالاتری دارد. از این دسته در دنده فرمان، چرخ دنده، میله‌های اتصال، پیچ‌های مقاوم و محورهای ماشین استفاده می‌کنند.

میلگردهای آلیاژی به دسته‌ای از میلگردهای فولادی اشاره دارند که به طور مشترک با آهن و کربن، دارای عناصر آلیاژی نیز مانند کروم، نیکل، وانادیوم، مس، منگنز، سیلیسیوم، مولیبدن و … هستند. این عناصر آلیاژی باعث شده‌اند که میلگردهای آلیاژی از کیفیت بهتری نسبت به میلگردهای معمولی برخوردار باشند. فولاد غیرآلیاژی فولادی است که در ساخت آن از عناصر آلیاژی استفاده نشده است و عناصر غالب آن آهن و کربن می‌باشد. یکی از کاربردهای مهم فولاد غیرآلیاژی در صنعت ساخت و ساز است که در اصطلاح به آن فولاد ساختمانی نیز می‌گویند.

پس از تعیین مشخصات فنی و قطر میلگرد مورد نیاز بر اساس وزن قیمت گذاری صورت می‌پذیرد. در روش اول باید وزن کشی با باسکول کرد؛ اما روش دقیق‌تر استفاده از فرمول ریاضی برحسب چگالی (7.85) است. بقیه اطلاعات مورد نیاز را هم از جدول اشتال می‌توانید استخراج کنید.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
وحید کلیچ، علی ریزو بیرانوندعسلویه، کتابفروشیوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بوشهرمجری، رادیو، رسانه های گروهی، فرهنگسرای دانش، برنامه، گوینده، فرمرزی کاجویgbwhatsapp09126161121