آذر هولوگرام چاپ انواع هولوگرام

چاپ هولوگرام با این روش باعث می‌شود داروها به طور کامل مهر و موم شوند و در نتیجه امکان جعل آن ها وجود نداشته باشد. هولوگرام های رمزی یا QR کد دار، نوعی از هولوگرام ها هستند که دارای کدی منحصر به فرد میباشند که با دستگاه مخصوص قابل خواندن و شناسایی هستند. هولوگرام های کد دار، با تغییر فاصله و عرض خطوط موازی، در حفظ اطلاعات به صورت الکترونیکی کمک می کنند. این محدوده هولوگرام برای بسته بندی محصولات لوکس و گران قیمت ایده آل است و همچنین در هنگام صدور صورتحساب در فروشگاه های زنجیره ای، مفید است.

به دو صورت می توان این هولوگرام را بر روی کارت های شناسایی نصب کرد، به صورت هات استمپ و یا چسباندن به شیوه ی معمولی .مزیتی که روش هات استمپ دارد امنیت بیشتر آن است . هولوگرام ها دسته بندی های متفاوتی دارند و از لایه های مختلفی تشکیل می شوند . یک هولوگرام از دو لایه ی اصلی به نام های لایه ی فوقانی و لایه ی زیرین ساخته می شود .این لایه ها بسته به انواع آن میتواند بیشتر شود . این مدل از هولوگرام ها هم برای برند سازی و هم جهت موارد امنیتی بسیار مناسب هستند.

هولوگرام

هولوگرام محصولات یک ترفند جدید بازاریابی برای جلب توجه مشتریان است. با کمک یک هولوگرام، می‌توانید یک کپی سه بعدی از محصول را بزرگ کرده و از هر طرف قابل مشاهده کنید. این برای مشتریانی مناسب است که می‌خواهند کالای مورد نظر خود برای خرید را با جزئیات کامل مشاهده کنند. DOVIDها از نظر امنیت بسیار ارزش دارند، و تنها با استفاده از تجهیزات گران قیمت، تخصصی و پیشرفته از نظر فناوری قابل تولید هستند. هولوگرام‌های امنیتی در بسیاری از صنایع جا افتاده است و معمولاً در بسیاری از محصولات و بسته بندی‌ها، از جمله دیسک‌های فشرده، نرم افزار رایانه، لوازم آرایشی، ساعت و کالاهای ورزشی یافت می شود. سایر کاربردهای امنیتی آن شامل برچسب‌های آویزان لباس، بلیط و بسیاری از انواع کارت‌های شناسایی و عضویت است.

هولوگرام حرارتی

این ایده‌ها جذاب هستند و می‌توانند طرفداران خاص خود را داشته باشند اما در قدم اول باید بتوان این ایده را به صورت رسمی و علمی اثبات کرد تا درنهایت به سراغ کاربردهای آن رفت. ایده دومی که به قوت گرفتن باور هولوگرامی بودن جهان قوت داد، مفهوم آنتروپی بود – به‌ صورت دقیق‌تر، مشکل مرتبط با محاسبه مقدار آنتروپی در یک سیاهچاله، یعنی میزان بی‌نظمی و تصادفی بودن بین ذرات آن. «ژاکوب بکنشتاین» در دهه ۱۹۷۰ محاسبه کرد که آنتروپی سیاهچاله محدود است و این حد با ناحیه دو بعدی افق رویداد سیاهچاله متناسب است. این ایده دهه‌ها پیش توسط «لیٔونارد ساسکیند» فیزیکدان دانشگاه «استنفورد» مطرح شد.

هولوگرام‌های دوبعدی  از تصاویر دو بعدی ساخته می‌شوند و رنگ‌های رنگین‌کمان را تحت یک محدوده وسیع از شرایط نوردهی نمایش می‌دهند و دارای یک لایه تصویر هولوگرام  و بدون عمق می ‎باشند. آن‌ها عقیده دارند اگر بدین ترتیب بتوانند ثابت کنند محدودیتی وجود دارد، می‌توانند مدرکی در اثبات جهان هولوگرافیک ارایٔه دهند. درحال حاضر، هیچ آزمون مورد توافق جهانی وجود ندارد که شواهد محکمی برای این ایده ارایٔه دهد. هولوگرام دارای سطح امنیتی بالا است که اغلب روی گوشی‌های موبایل و محصولات گران‌قیمت قرار می‌گیرد.

در واقع انواع هولوگرام های اختصاصی و عمومی دارای مزایا و محدودیت هایی هستند که مجموعه ها با توجه به نیاز خود از آن ها استفاده می کنند. در نظر داشته باشید که هولوگرام های عمومی دارای قیمت مناسب تری هستند و می توانند برای بسیاری از کسب و کار ها بدون هیچ محدودیتی مورد استفاده قرار بگیرند. هولوگرام را به عنوان یک برچسب امنیتی می شناسند که در بسیاری از صنایع و کسب و کار ها به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

هولوگرام

برای چاپ هولوگرام های امنیتی از تکنیک‌ها و روش های مختلفی استفاده‌ می‌شود. تفاوت این تکنیک‌ها به عواملی مثل موارد امنیتی، نوع مرکب و جوهر مصرف شده و جزئیات المان های طراحی شده بستگی دارد و‌ می‌توان از روش های زیر برای چاپ برچسب های امنیتی استفاده کرد. هر چه تیراژ چاپ بیشتر باشد، هزینه هایی مثل قالب برش، تولید کلیشه و ویرایش کمتر و ارزانتر خواهد بود. به همین دلیل اکثرا توصیه‌ می‌شود برای چاپ برچسب های امنیتی حداکثر تعداد مورد نیاز را سفارش دهید تا مجددا مجبور به پرداخت هزینه نباشید. به طور کلی چاپ هولوگرام در تعداد تیراژ بالا از نظر قیمت ارزان‌‌تر می‌شود. از پارامترهای اثر گذار بر روی قیمت و هزینه نهایی چاپ هولوگرام‌ می‌توان موارد زیر را نام برد.

خصوصیات هولوگرامها

سطوح دو بُعدی دارند که تصویر واقعی سه بعدی را دقیقاً به نمایش می‌گذارد. حتی نیازی نیست برای دیدن آن‌ها از عینک‌های خاص یا عدسی‌های ویژهٔ تصاویر سه بُعدی برای دیدن سه بُعد استفاده کنید. اگر از زوایای مختلف به تصاویر در هولوگرام نگاه کنید، آن‌ها را در عمق‌های متفاوتی خواهید دید؛ درست مثل این‌که به اجرام واقعی نگاه می‌کنید.

هولوگرام

• هولوگرام امنیتی را معمولا روی گواهینامه های بین المللی و مجوز های معتبر مشاهده می کنید. باربی در سال 2017 یک عروسک روباتیک هولوگرافی ارائه کرد که به دستورات صوتی پاسخ می‌دهد. این اسباب بازی قادر بود به سوالات مربوط به آب و هوا پاسخ دهد و موضوعات دیگر را مورد بحث قرار دهد.

این برچسب ها که به تمام نگار نیز معروف هستند، این قابلیت را دارند که آپشن های امنیتی و فوق امنیتی مختلفی به آن ها اضافه شود و کاربردی که برایشان تعیین شده، جدی تر و کارایی تر باشد. هولوگرام یک محصول تصویری است که همین تصویر به ظاهر ساده، قابلیت این را دارد که اشکال و تصاویر سه بعدی نیز تولید کند. نسل جدید هولوگرام‌های امنیتی میزبان ویژگی‌های مختلفی از قبیل تصاویر تمام رنگی و سه بعدی، نمایشگرهای متحرک، متن شخصی سازی شده و شماره سریال است که می‌توان گفت جعل همه این موارد تقریباً غیرممکن است. داشتن هولوگرام در محصولات شما همچنین می‌تواند نشانگر هویت برند شما باشد.

از جمله کاربرد های این برچسب در کارت های اعتباری، کارت تلفن و اینترنت می باشد. این برچسب به سادگی با خراش قابلیت دسترسی به اطلاعات را به شما می دهد. در این نوع، تصویر کاملا نزدیک به سطح مشاهده می شود و از رایج ترین نوع هولوگرام در گالری ها به شمار می آید. این هولوگرام با یک نور سفید گرم شوند روشن می شود و سپس در یک زاویه ی دید متفاوت و دور به سمت دید بیننده قرار می گیرد. بنابراین این تصویر از نور بازتاب شده از هولوگرام حاصل می گردد .

استیکر هولوگرافیک چیست؟

یکی از مزایای بی شمار هولوگرام ها این است که آن ها راهی عالی برای برجسته کردن کار شما هستند. می توانید از آن ها برای تزئین استفاده کنید یا آن ها را روی چیزهایی مانند بطری آب و سایر اقلام تبلیغاتی قرار دهید. آن ها در اشکال و اندازه های مختلف هستند، بنابراین شما باید بتوانید چیزی را پیدا کنید که به خوبی با سبک طراحی شما سازگار باشد. علاوه بر این، مهم نیست که چه نوع اقلامی را می فروشید، می توانید هر نوع برچسب سفارشی هولوگرام را از شرکت بسته بندی دریافت کنید. بنابراین، افزودن چنین برچسب هایی بر روی محصولات، محصولات شما را نوآورانه می کند.

آن ها جذابیت چشم نوازی را به بسته بندی هر محصولی که روی آن استفاده می شود، می بخشند. ساختار سه بعدی و رنگ های رنگین کمان برچسب امنیتی هولوگرافیک توجه بینندگان را به خود جلب می کند. اکثریت محبوبیت آن ها از این واقعیت ناشی می شود که آن ها می توانند از داده های کسب و کار محافظت کنند. اسکن نوری نیز برای برچسب های هولوگرافیک سفارشی امکان پذیر است.

  • در ابتدا باید بگوییم دسته بندی  را از جهات مختلف می‌توان انجام داد و بسته به دیدگاه‌های متفاوت متنوع است، اما اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم، می‌توان به شکل زیر توضیح داد.
  • در سال ۱۹۴۶ دنیس گابور دانشمند مجارستانی تمام‌نگاری را پیش‌بینی کرد، ولی نتوانست آن را به‌طور عملی به نمایش درآورد.
  • در صورت مشاهده زیر میکروسکوپ، سطح فلز یا پلاستیک به نظر می رسد فرورفتگی های وجود دارد.
  • برچسب ‌های امنیتی دستکاری هولوگرافیک که برای بخش داروسازی و مراقبت ‌های بهداشتی مهم است، تکرار بسته‌ بندی را غیرممکن می ‌کند، از تصویر برند محافظت می‌ کند و رضایت و وفاداری مشتری را تضمین می‌ کند.
  • برای مشاهده سایر لیبل ها از صفحه چاپ لیبل دیجیتال خانه چاپ و گرافیک بازدید بفرمایید.

هولوگرام یک تصویر سه بعدی است که حاصل پدیده تداخل امواج تکفام لیزر است. یکی از پرتوها باانعکاس از روی یک آینه از روی جسم به صفحه عکاسی می‌تابد. پرتو دیگر به وسیله آینه دیگری بدون برخورد به جسم به صفحه عکاسی فرستاده می‌شود.

این ها با یک لیزر که برای ثبتشان مورد استفاده قرار می گیرد، مشاهده می شوند. این نور مستقیما از قسمت پشتی تابانده می شود و به چشم بیننده می رسد. اگر به تکه های کوچکتر تقسیم شود هنوز تصویر کامل در همان قسمت های کوچک قابل مشاهده است.

از لحاظ امنیتی و فوق امنیتی دارای بالاترین معیار هستند و معمولا برای گارانتی‌های محصولاتی مانند گوشی، لوازم برقی و محصولات گران قیمت و با ارزش مورد استفاده قرار می‎گیرند. این پیشرفت در روند ساخت هولوگرام باعث شده که کپی از آن تقریبا غیر ممکن شود و کار را برای جاعلان سخت کند. برای همین در عصر حاضر چسباندن هولوگرام بر روی کالاها را ضامن اصالت کالای خود می‌دانند. وقتی مصرف کننده هولوگرام شرکت مورد نظر خود را مشاهده کند با خیالی آسوده آن را خریده و از اصل بودن آن اطمینان دارد. هولوگرام تصویری سه بعدی می‎باشد که با طراحی توسط دستگاه‎های لیزری به صورت برچسب در می‎آید.

از این نوع برچسب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و یا برای اجناس لوکس استفاده می‌شود. این مدل که به فشار حساس هستند از طریق تنظیم رنگ توانایی ایجاد تصاویر زیادی را در خود دارند. این مدل‌ها به صورتی هستند که متناسب با تغییر زاویه دید تصاویر محو و تصاویر جدید جایگزین می‌شوند.

اگر بخواهیم هولوگرام را به صورت تحت الفظی تعریف کنیم باید بگوییم که این واژه از دو بخش هولو (Holo) به معنای تمام یا همه یک شی و گرام (Gram) به معنای نمایش یا نگاشتن بصری یک شی تشکیل شده است. اکثر افراد هولوگرام را به صورت یک شی نقره‌ای که حالتی رنگین کمانی دارد می‌شناسند که هنگامی در مقابل نور قرار می‌دهند می‌توانند تمام مطالب و عکس‎های درج شده در آن را ببینند. چاپ خانه ای که شما انتخاب می کنید باید از همه منظر خدمات کاملی را در زمینه چاپ هولوگرام ارائه کنید و همچنین تنوع قیمتی نیز داشته باشد تا شما بتوانید آن هولوگرامی که می خواهید را به سفارش و چاپ برسانید. برچسب های هولوگرام به این دلیل اطمینان خیلی بالایی دارند که به‌راحتی قابل کپی‌برداری نیستند.

بسته به موقعیت این تکه ها تصاویر متععد از زاویه دیدهای متفاوت قابل مشاهده است. علاوه بر این اگر اشعه لیزری به قسمت پشتی آن تابانده شود تصویر اصلی بر روی یک سطح نزدیک به موقعیت اصلی تصویر نمایش داده می شود . اخیرأ این هولوگرام سه بعدی ها به صورت رنگی ساخته و نمایش داده شده اند و تصاویر آن ها به صورت عینی غیرقابل تشخیص از اشیاء اصلی است. اگر شیء اصلی ما یک آیینه است، تصویر هولوگرافیک آینه نور سفید رنگ منعکس میکند؛ اگر شیء ما یک الماس است تصویر هولوگرافیک الماس به صورت براق دیده میشود.

به‌طوری‌که فردی که قصد خرید کالایی را دارد با دیدن هولوگرام آن، با اطمینان بیشتری خرید خود را انجام می دهد. شرکتها و تولید کننده هایی که می خواهند هولوگرام سریال دار جهت پیگیری محصول و تولیدات خود را داشته باشند می توانند با مجموعه ما در ارتباط باشند . این مدل هولوگرام با تکنیک دو بعدی و سه بعدی قابل تولید می باشد حالت باطل شوندگی و خورد شوندگی از قابلیت های سفارشی این مدل هولوگرام می باشد . تولید هولوگرام با شماره سریال درابعاد و سایزهای مختلف قابل اجرا می باشد.

هولوگرام

در هنگام خرید برخی کالاها، به احتمال زیاد دیده اید که این کالا ها دارای یک سری برچسب می باشند و یک سری شماره و کلمه نیز روی آنها درج گردیده است. و بین چند سفارش سرشکن می‎شود تا برای کاربران و شرکت‎های نه چندان بزرگ مقرون‎به‎صرفه باشد. در چنین طراحی‎هایی شاهد نقش بستن یک تصویر یا لوگوی ثابت بر روی تمامی هولوگرام‎ها هستیم.

هولوگرام بازتابی که در آن یک تصویر واقعاً سه بعدی در نزدیکی سطح آن دیده می شود، رایج ترین نوع نشان داده شده در گالری ها است. هولوگرام توسط یک نقطه نور رشته ای سفید روشن می شود که در یک زاویه و فاصله خاص نگه داشته شده و در سمت بیننده هولوگرام قرار دارد. اخیراً، این هولوگرام ها ساخته شده و به صورت رنگی نمایش داده شده اند، تصاویر آن ها از نظر نوری قابل تشخیص از اجسام اصلی نیستند. اگر شیء یک آینه باشد، تصویر هولوگرافیک آینه نور سفید را منعکس می کند.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
وحید کلیچ، علی ریزو بیرانوندعسلویه، کتابفروشیوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بوشهرمجری، رادیو، رسانه های گروهی، فرهنگسرای دانش، برنامه، گوینده، فرمرزی کاجویgbwhatsapp09126161121